Tel & Kablo

Lineer Alçak Yoğunluklu Polietilen (LAYPE)

LLDPE, gıda-paketleme, donmuş gıda, zemin-ısıtma boruları, streç film, kozmetik ve ecza tüpleri vs için ekstrüzyon, şişirmelik film, roto- kalıplama, enjeksiyon kalıplamada kullanılmaktadır. Ayrıca masterbatch üretiminde taşıyıcı olarak yaygınlıkla LLDPE kullanılmaktadır.

Alçak Yoğunluklu Polietilen (AYPE)

Genelde renksiz, yarı saydam, esnek, kokusuz, tatsız bir plastik olan LDPE’nin kolaylıkla ısıl yapışması en üstün özelliklerinden birisi olup yaklaşık 120 C‘de yapıştırılabilmektedir.  Bu özelliği nedeniyle kaplamalarda, ısıl yolla birbirine yapışmayan iki tabakayı birbirine bağlamak için ara tabaka olarak yaygın ölçüde kullanılır.  Ayrıca saydam ve yırtılmaya dirençli olması, su buharı geçirgenliğinin azlığı ve düşük derecelerde esnekliklerini önemli ölçüde korumaları gibi olumlu özelliklere de sahiptir.

Yüksek Yoğunluklu Polietilen (YYPE)

Geniş bir kullanım alanına sahip olan HDPE, basınçlı borular, gaz dağıtım boruları, şişe, bidon, varil, beyaz eşya ve makina parçaları, yalıtkan, oyuncak, elektrik ve elektronik eşya imalatında kullanılmaktadır. Son yıllarda özellikle suya dayanıklılığı sebebiyle tekne ve depo yapımında da HDPE'den yararlanılmaya başlanmıştır.