Alkoller

2-Etil Hekzanol (2-EH)
PVC reçine üretiminde kullanılır. Plastifiyan üretiminde en önemli kimyasaldır. Boya, lak, tekstil kimyasalları, mürekkep, kauçuk, kağıt, yağ ve köpük önleyici ajan olarak kullanılır.
Etil Alkol
Ethyl Alcohol, alkoller olarak anılan organik bileşikler sınıfını en önemli üyesidir. Aynı miktarda su ile karıştırıldığında bile soluk, mavimsi bir alevle yanar. Kimya, matbaa mürekkepleri, ambalaj, boya ve diğer sanayi sektörlerinde kullanılmaktadır. Endüstriyel üretimde önemli bir bileşiktir.
izobutil Alkol (IBA)
Izobutanol diğer adı ile İzobutil Alkol; organik sentezlerde, boya üretiminde ve boya sökücülerde kullanılır.
İzopropil Alkol (IPA)
IPA; renksiz, düşük kaynama derecesine sahip ve suda tamamen çözünebilir bir kimyasaldır. IPA çözücü olarak bitkisel yağlarda ve boyalarda, selüloz türevlerinde, fuel-oil de donma önleyici olarak ve ekstraksiyon proseslerinde kullanılır.
Metil Alkol (Metanol)
Metanol kimya sanayinde katma değeri yüksek birçok ürün imalatında hammadde olarak kullanılır: İlaç, sentetik elyaf, boya, sentetik reçine, yakıt katkısı, formaldehit imalatı, antifiriz, dimetiltereftalat ve biyodizel gibi.
N-Butanol
n-Butanol, diğer adı ile Butil Alkol; ester hazırlamada, plastifiyanlarda, hidrolik sıvılarda, deterjan formülasyonlarında, melamin reçine imalatında, reçine ve boya imalatında çözücü olarak kullanılır.