Film & Levha

Metil Metakrilat (MMA)
PMMA gibi akrilik reçineler, akrilik levhalar, kaplamalar, darbe arttırıcılar ve emülsiyonların üretimidir.
Lineer Alçak Yoğunluklu Polietilen (LAYPE)

LLDPE, gıda-paketleme, donmuş gıda, zemin-ısıtma boruları, streç film, kozmetik ve ecza tüpleri vs için ekstrüzyon, şişirmelik film, roto- kalıplama, enjeksiyon kalıplamada kullanılmaktadır. Ayrıca masterbatch üretiminde taşıyıcı olarak yaygınlıkla LLDPE kullanılmaktadır.

Alçak Yoğunluklu Polietilen (AYPE)

Genelde renksiz, yarı saydam, esnek, kokusuz, tatsız bir plastik olan LDPE’nin kolaylıkla ısıl yapışması en üstün özelliklerinden birisi olup yaklaşık 120 C‘de yapıştırılabilmektedir.  Bu özelliği nedeniyle kaplamalarda, ısıl yolla birbirine yapışmayan iki tabakayı birbirine bağlamak için ara tabaka olarak yaygın ölçüde kullanılır.  Ayrıca saydam ve yırtılmaya dirençli olması, su buharı geçirgenliğinin azlığı ve düşük derecelerde esnekliklerini önemli ölçüde korumaları gibi olumlu özelliklere de sahiptir.

PP Random Kopolimer (PPR)

Şeffaflık ve darbe dayanımı gerektiren uygulamalarda özellikle tercih edilen bir malzemedir. Mutfak eşyalarında, kapaklarda, şampuan ve duş jeli şişelerinde yaygınlıkla kullanılan bir üründür. Ayrıca PPRC, boru ve ek parçalara renk, tat ve koku vermeyen üstün özelliklerinden dolayı da tercih edilmektedir.

Polipropilen Kopolimer (PPC)

PP Homopolimer’de yer alan propilen zincirlerine etilen monomeri bağlanması ile üretilir. PP Homopolimer’lere göre daha yüksek darbe dayanımı gerektiren enjeksiyon ve ekstrüzyon uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Gıda ve boya sektöründe kullanılan enjeksiyon ambalajlarda, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde sıklıkla tercih edilir.

Polistiren

Polistirenin standart tipi yoğurt, ayran, kahve, çay, perakende taze et, reçel vb. kapları gibi kullanımlar için uygundurlar. Polistirenin’in gıda ambalajında ve yalıtım sektöründe kullanılan diğer türü, köpük türüdür.  Polistiren köpük, polimerin ısı ve/veya vakum uygulayarak hacimce genişletilmiş şeklidir.

Polivinil Klorür (PVC)

Polivinil klorür; duyusal bakımdan nötr, saydam, sert, dayanıklı ve ısıl yolla kolaylıkla şekillendirilebilen yağ ve koku geçirmeyen bir plastiktir.  Oksijen geçirgenliği oldukça düşüktür fakat su buharı geçirgenliği alçak yoğunluklu polietilenden daha yüksektir. Ambalaj sektöründe gıda ve gıda dışı ürün şişeler, streç film ve blister ambalajlarda kullanılır. Ayrıca atık su boruları ve kapı pencere profil sektöründe çok yaygın kullanılan bir üründür.

Polipropilen Homopolimer (PPH)

Monomer propilenin Polimer hale getirilmesi ile elde edilen Polipropilen kimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir. Polipropilen, otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, halı ve tekstil ürünlerine ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir.